Chcete vědět více?

V oblasti transakcí a liquidity managementu se soustředíme na individuální řešení, která jsou vhodná především pro velké společnosti s vysokým počtem účtů či ekonomicky spjaté skupiny společností. Dokážeme Vám být spolehlivým partnerem, ať už pro své podnikání potřebujete jediný běžný účet ovládaný přes moderní internetové bankovnictví, nebo desítky účtů v různých měnách sloužících nejen pro došlé a vyšlé platby v tuzemsku a zahraničí, nýbrž i jako základ pro celou škálu dalších standardních i individuálních řešení Vašich financí. Poskytneme Vám nástroje, které Vám pomohou při řízení cash flow, řízení likvidity i pro optimalizaci provozního kapitálu.

Hlavní benefity

  • Pomocí našich produktů dosáhnete snížení úrokových nákladů a zvýšení úrokových výnosů.
  • Získáte vyšší přehlednost a snížíte administrativu.
  • Budete mít v rukou kompletní obsluhu a přístup k firemním účtům kdekoliv, a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, po celý rok.
  • Zvýšíte počet svých vlastních klientů díky moderním řešením bezhotovostních plateb na webu.
  • Při správě Vašich aktiv dokážeme dlouhodobě překonat výkonnost finančních trhů.
Chcete vědět více?

Vhodné produkty

  • Automatické řízení likvidity Víte, co je to cash pooling? Je to služba, díky níž dochází k reálné koncentraci zůstatků na hlavním účtu. Účinný nástroj pro optimalizaci úrokových nákladů a výnosů, který dále umožňuje efektivnější a pohodlnější řízení likvidity, optimální sdílení disponibilních prostředků a snížení administrativy při sledování a vypořádání podnikových půjček v rámci skupiny. Dalším účinným nástrojem pro řízení úrokových nákladů a výnosů je úroková optimalizace. Jak si ji máme představit? Je to matematická kombinace zůstatků na jednotlivých účtech, která vede ke sladění úrokových nákladů a výnosů.‎
  • Přeshraniční služby Přeshraniční služby Zajímá Vás servis překračující hranice různých států? Chtěli byste vědět, zda může mezinárodně působící firma spravovat své účty centrálně z jednoho místa? Jistě! Díky systému SWIFT, což je zabezpečený přenos různých typů zpráv, především výpisů z účtů a platebních příkazů jako je SWIFT MT940, MT942 a MT101. Česká spořitelna nabízí centrální řízení účtů prostřednictvím systémů Payment.Wizard a Payment.Factory, které byly vyvinuty mateřskou skupinou Erste Group Bank, jež je jedním z největších poskytovatelů finančních služeb ve střední a východní Evropě. Platební příkazy ve formátu SWIFT MT101 lze zasílat do 142 zemí a do 318 bankovních skupin. Corporate PAYMENT.WIZARD je webové rozhraní, které ‎umožňuje: ‎ Stahování datových výpisů z různých bank ve formátu MT940. ‎ Sledování zůstatků na všech účtech klienta ‎v různých bankách. Provádění plateb ve formátu MT101 přes webový ‎prohlížeč s automatickým směřována do ‎systému SWIFT. Corporate PAYMENT.FACTORY je webové rozhraní, které zajišťuje:‎ Centrální vstupní bod pro transakce a informace ‎o účtu. Konverze souborů příkazů klienta do ‎požadovaného formátu dané země Erste Group ‎a předání zkonvertovaných souborů ke ‎zpracování lokální bance. Podpora různých datových formátů.
  • Kontokorent Přišla by vám vhod finanční rezerva na krytí výkyvů ve vašich příjmech a výdajích? Kontokorent vás zbaví zbytečných starostí.
  • Multiměnový kontokorent Potřebujete flexibilní provozní financování ve více měnách? Multiměnový kontokorent umožňuje čerpat kontokorentní úvěry prostřednictvím běžných účtů v různých měnách na jeden společný limit.
  • Správa aktiv Zbavte se starostí s neustálým přemýšlením, jak optimálně zhodnotit volné zdroje Vaší společnosti. Přenechte tyto starosti těm nejpovolanějším. Pomůžeme Vám najít optimální řešení šité na míru Vašim potřebám a požadavkům. Vhodná investiční strategie, pravidelné a ucelené informace a rychlá dostupnost peněžních prostředků Vám umožní pružně reagovat na Vaši aktuální situaci. Vysoce individuální přístup a naprostá diskrétnost je samozřejmostí. Ušetříte starosti i čas, po který se můžete věnovat své práci, své rodině či sami sobě, zatímco o investice Vaší společnosti je postaráno. Jsme Vaším partnerem při zhodnocování finančních prostředků. Nenechávejte je jen zahálet na účtech a obraťte se na nás. Pomůžeme Vám najít cestu, jak s nimi efektivně hospodařit a dosáhnout optimálního výnosu.
Proč právě Erste Corporate Banking?

S Erste ušetříte úrokové náklady.

Chcete vědět více?