Chcete vědět více?

Čas od času je vhodné analyzovat aktuální nabídku finančního trhu a promítnout ji do historicky zvolených produktů financování. Zvolit dobrou strategii financování je zásadním krokem, který v daném okamžiku ovlivní budoucnost Vaší firmy skrze finanční toky. Abyste se rozhodli správně, potřebujete správné informace. Ať už chcete poradit s koupí nemovitosti, konkurenční společnosti, či pomoc při vyhledání nového investora a získání kapitálu pro další rozvoj firmy, naše poradenství Vám pomůže realizovat plánované investice účelně.

Hlavní benefity

 • Získáte profesionální poradenské služby primárně v České a Slovenské republice, ale prostřednictvím sesterských bank v rámci Erste Group pokrýváme celý region střední a východní Evropy (CEE).
 • Objektivně posoudíme nabídku a navrhneme nejvhodnější řešení.
 • Dokážeme exaktně správně stanovit hodnotu prodávaných aktiv.
 • Provedeme revizi obchodního plánu společnosti.
 • Pomůžeme Vám dovést obchod do úspěšného finále.
 • Disponujeme týmem špičkových profesionálů s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti M&A transakcí (tj. transakcí při nákupu či prodeji společností) a zároveň se můžeme opřít o nejkomplexnější analytické zázemí v rámci regionu CEE zajišťované více než 70 analytiky Erste Group.
Chcete vědět více?

Vhodné produkty

 • Investiční úvěr Máte zajímavý investiční záměr a nedostatek volného kapitálu? Investiční úvěr nabízí pohotové a výhodné řešeni a vstřícné podmínky:
 • Finanční a strategické poradenství Jak v podnikání dosáhnout těch nejlepších výsledků? Nabízíme komplexní ekonomické, finanční a strategické poradenství. Hledáte investora, vstupujete na burzu nebo chcete koupit či prodat firmu? Obraťte se na nás. Finanční poradenství v Erste CB Vám zajistí správné informace pro Vaše rozhodnutí a pomůže Vám k dalšímu růstu. Analýza investičních strategií, zvyšování výkonnosti, optimalizace nákladů, příprava obchodního plánu, scénáře budoucího vývoje... to vše speciálně pro Vás a Váš podnik připraví specialisté v Erste CB.
 • Poradenství při nákupu a prodeji firmy Sbíráte odvahu na nákup či prodej společnosti? Názor zkušeného finančního poradce může být pro úspěch tohoto kroku klíčový. Specialista vás provede celým procesem, upozorní na případná rizika a pomůže vám najít optimální řešení.
 • Oceňovaní firem Plánujete prodat nebo koupit firmu? Připravíme pro Vás detailní ocenění cílové společnosti, abyste se dokázali správně rozhodnout. Naši specialisté mají bohaté praktické zkušenosti s oceňováním společností z nejrůznějších sektorů.
 • Dluhové a ratingové poradenství Je finanční rizikovost vaší entity v rovnováze s rizikovostí vyplývající z jejího předmětu činnosti? Je možné zlepšit úvěruschopnost vaší entity? nebo je bonita vaší entity v ohrožení a je potřeba ji ubránit a posílit? Máte v plánu strategické změny, které by mohly ovlivnit úvěruschopnost vaší entity? Jak velká je dluhová kapacita vaší entity? a může být eventuelně zvýšena? Je získání veřejného úvěrového ratingu tou nejvhodnější variantou pro vaši entitu? Jaké výhody přináší veřejný úvěrový rating a jaké faktory je potřeba vzít do úvahy než se pro něj rozhodnete? Chcete si být jistí výsledkem ratingové analýzy ještě než o udělení veřejného úvěrového ratingu požádáte? Potřebujete poradit jak posílit a diversifikovat zdroje financování vaší entity? Přejete si zajistit stabilitu a proaktivní přístup v řízení úvěrového ratingu vaší entity? DRA podporuje korporace, entity veřejného sektoru a finanční instituce, ať už s úvěrovým ratingem či bez, v oblasti řízení jejich úvěruschopnosti a úvěrového ratingu. DRA zajišťuje nezávislé ohodnocení podnikatelského, finančního a tržního rizika jednotlivých subjektů a jejich finančních politik a strategií v kontextu řízení jejich úvěruschopnosti a rovněž poskytuje vzájemně provázaná řešení specifických problémů. V rámci DRA mandátu poskytujeme poradenství v oblasti finančního risk managementu, analýzu dopadu strategických změn na bonitu subjektů, asistenci a nasměrování subjektů k nastavení přiměřené finanční politiky stejně jako podporu subjektů při získávání veřejného úvěrového ratingu a jeho následného řízení.
 • Syndikovaný úvěr Rádi byste získali financování v takovém objemu, popř. navýšily existující úvěry tak, že jedna banka již není schopná financování sama poskytnout? Máte více bilaterálních úvěrů u různých bank a jejich správa Vás nadměrně zatěžuje? Je složité rozdělit mezi jednotlivé financující banky zajištění? Řešením je syndikovaný (klubový) úvěr.
 • Transakce na dluhových trzích Jak se dá vydělat na dluzích? Získejte financování, které je jednorázově splaceno na konci maturity – v průběhu financování se platí pouze kupón. S novou emisí dluhopisů můžete získat dlouhodobý zdroj finančních prostředků pro refinancování vašeho stávajícího zadlužení nebo rozvoj vašich investičních aktivit. Díky emisi dluhopisů můžete dosáhnout lepší optimalizace kapitálu vaší společnosti. Naši zkušení specialisté navrhnou vhodnou strukturu emise, zajistí bezproblémový proces přípravy a umístí emisi okruhu domácích i zahraničních investorů.
 • Squeeze-out Jste vlastníkem více než 90 % akcií firmy a uvažujete nad tzv. vytěsněním minoritních akcionářů (squeeze-out)? Nabízíme komplexní servis včetně poradenství, jak v této záležitosti postupovat.
 • Výpočetní a výplatní agent pro cenné papíry Hledáte komplexní zabezpečení péče o emisi vašich dluhopisů během celé doby jejich platnosti až do jejich maturity? Nabízíme vám realizaci výplat investorům vašich dluhopisů, včetně daňového ošetření, zahrnujícího mj. srážku a odvod daně a výpočty kupónů pro pohyblivé i strukturované typy výnosů. Umíme rovněž realizovat jakoukoliv peněžní výplatu (squeeze out, dividendy, pojistné plnění, atd.), včetně daňového ošetření, zahrnujícího mj. srážku a odvod daně.
Proč právě Erste Corporate Banking?

Ve spolupráci s Erste Group jsme vedoucí aranžér dluhopisů v regionu CEE + Rakousko.

Chcete vědět více?