Chcete vědět více?

Vývoj české ekonomiky posledních několika let prokázal, že nestačí jen vyrobit a prodat produkt. O konečném úspěchu v konkurenčním prostředí zároveň rozhoduje kvalitní řízení likvidity podniku. Nízká likvidita vede k platební neschopnosti, a naopak příliš vysoká snižuje výnosnost. Pomocí našich produktů a odbornosti v oblasti řízení likvidity budete mít vždy dostatek hotovosti pro běžný provoz podniku i záruku rostoucí rentability.

Hlavní benefity

  • Snížením úrokových nákladů a zvýšením úrokových výnosů zlepšíte obchodní bilanci Vaší firmy.
  • Zbavíte se starostí o financování dennodenního provozu firmy.
  • Správu a inkaso Vašich pohledávek převezme zkušený factor.
  • Vaše finanční prostředky nebudou zahálet na účtech, ale budou se chytře zhodnocovat.
  • Pomůžeme Vám identifikovat příležitosti, jak efektivně hospodařit i v jiných oblastech.
Chcete vědět více?

Vhodné produkty

  • Automatické řízení likvidity Víte, co je to cash pooling? Je to služba, díky níž dochází k reálné koncentraci zůstatků na hlavním účtu. Účinný nástroj pro optimalizaci úrokových nákladů a výnosů, který dále umožňuje efektivnější a pohodlnější řízení likvidity, optimální sdílení disponibilních prostředků a snížení administrativy při sledování a vypořádání podnikových půjček v rámci skupiny. Dalším účinným nástrojem pro řízení úrokových nákladů a výnosů je úroková optimalizace. Jak si ji máme představit? Je to matematická kombinace zůstatků na jednotlivých účtech, která vede ke sladění úrokových nákladů a výnosů.‎
  • Kontokorent Přišla by vám vhod finanční rezerva na krytí výkyvů ve vašich příjmech a výdajích? Kontokorent vás zbaví zbytečných starostí.
  • Provozní úvěr Víte, jaké jsou Vaše pravidelné finanční nároky na provozní financování? S provozním úvěrem budete schopni poskytnou Vašim obchodním partnerům výhodnější splatnosti ale vyhnout se zároveň nepříjemným výkyvům v cash-flow.
  • Factoring pohledávek Čekáte na zaplacení vašich pohledávek s odloženou splatností od vašich odběratelů? Faktoring vám zajistí jejich okamžité profinancování, důslednou správu a inkaso, případně i jejich pojištění. Přeneste na nás administrativní náklady s vymáháním pohledávek a zajištění rizik z jejich nezaplacení.
  • Správa aktiv Zbavte se starostí s neustálým přemýšlením, jak optimálně zhodnotit volné zdroje Vaší společnosti. Přenechte tyto starosti těm nejpovolanějším. Pomůžeme Vám najít optimální řešení šité na míru Vašim potřebám a požadavkům. Vhodná investiční strategie, pravidelné a ucelené informace a rychlá dostupnost peněžních prostředků Vám umožní pružně reagovat na Vaši aktuální situaci. Vysoce individuální přístup a naprostá diskrétnost je samozřejmostí. Ušetříte starosti i čas, po který se můžete věnovat své práci, své rodině či sami sobě, zatímco o investice Vaší společnosti je postaráno. Jsme Vaším partnerem při zhodnocování finančních prostředků. Nenechávejte je jen zahálet na účtech a obraťte se na nás. Pomůžeme Vám najít cestu, jak s nimi efektivně hospodařit a dosáhnout optimálního výnosu.
Proč právě Erste Corporate Banking?

S Erste ušetříte úrokové náklady.

Chcete vědět více?