Chcete vědět více?

Vnímáte inovace, export či energetickou úspornost jako klíčové faktory úspěchu Vaší firmy? Realizujete inovativní projekty? Máte významný podíl zakázek pro export? Podnikáte v odvětví energetiky, zemědělství, odpadového hospodářství či v oboru s vysokou energetickou náročností? Rozjíždíte podnikání a máte zajímavý inovativní nápad?

Hlavní benefity

 • Využijte i Vy naše zkušenosti a znalosti s řešeními, která zohledňují specifika Vašeho projektu a oboru podnikání. 
Chcete vědět více?

Vhodné produkty

 • TOP INOVACE Plánujete inovovat svůj stávající výrobní proces, technologii, produkt či službu? Chystáte rozšíření svého výrobního sortimentu či diverzifikaci podnikání do nových oblastí? Investujete pravidelně do rozvoje své firmy a do vývoje nových produktů? Vnímáte inovace jako nezbytný předpoklad dlouhodobé konkurenceschopnosti a růstu? Máme pro Vás unikátní řešení, které komplexně podporuje firmy realizující své rozvojové a inovační projekty.Máme pro Vás unikátní řešení, které komplexně podporuje firmy realizující své rozvojové a inovační projekty.
 • TOP EU+ Plánujete nové investice do Vašeho podnikání? Inovujete, modernizujete či rozšiřujete své výrobní procesy a technologie? Předpokládáte využití spolufinancování projektů z dotačních výzev v rámci programového období 2014 – 2020? TOP EU+ nabízí komplexní dotační poradenství spojené s atraktivními parametry financování dotovaných projektů.
 • Program Záruk EIF - InnovFin Erste ve spolupráci s Evropským investičním fondem Vidíte v inovacích důležitost svého dalšího rozvoje a zvýšení konkurenceschopnosti Vaší společnosti? Máte zajímavé technologické nebo inovativní projekty a potřebujete je výhodně financovat? Erste Corporate Banking nabízí ve spolupráci s Evropským investičním fondem (EIF) program financování inovačních a technologických projektů s 50% zárukou instituce s AAA ratingem. Cílem programu záruk EIF je usnadnit přístup k financování malých a středních podniků formou investičního nebo provozního úvěru. Program je určen pro mikro- (drobné), malé a střední podniky definované EU a tzv. malé mid-cap společnosti: • mikrofirma – do 10 zaměstnanců, obrat nebo celková bilance do 2 mil. EUR • malá firma – do 50 zaměstnanců, obrat či celková bilance do 10 mil. EUR • střední firma – do 250 zaměstnanců, obrat do 50 mil. EUR nebo celková bilance do 43 mil. EUR • mid-cap – společnosti do 500 zaměstnanců bez dalšího omezení • žadateli mohou být také společnosti s historií či firmy typu start-up – podniky, které do data zařazení do programu nejsou starší než 3 roky od data své registrace Forma financování • úvěry ve výši od 25 tis. do 7 mil. EUR (resp. ekvivalent v CZK) • splatnost do max. 10 let od podpisu úvěrové dokumentace, provozní úvěr s maximální splatností 3 roky • měna úvěru CZK, EUR Smlouva o úvěru je podpořená Zárukou InnovFin SME, s finanční podporou Evropské unie v rámci finančních nástrojů programu Horizont 2020 a Evropského fondu pro strategické investice (EFSI) zřízeného na základě Investičního plánu pro Evropu.
 • INOSTART Rozjíždíte vlastní podnikání? Program švýcarsko-české spolupráce INOSTART je zaměřen na podporu činnosti inovačních start-upů na celém území ČR a nabízíme jej jako jediná banka na trhu.
 • TOP AGRO Plánujete nákup nové zemědělské techniky? Uvažujete o investici do živočišné nebo rostlinné výroby? Hledáte způsob jak rychle a jednoduše nakoupit zemědělskou půdu? Potřebujete překlenout období do výplaty dotací nebo sezónní výkyvy v cash flow? Máme pro Vás řešení určené jen pro zemědělské podniky a firmy.
 • TOP ENERGY Jste teplárenský subjekt, který plánuje rekonstrukci či výměnu stávající technologie, připravuje ekologizaci svého provozu či budete rekonstruovat rozvody pro distribuci tepla? Potřebujete zajistit financování svých provozních potřeb?
 • TOP ENERGY EFFECT Plánujete nahrazení stávajících technologií energeticky šetrnějšími? Chcete snížit náklady energetického hospodářství budov Vaší společnosti? Díky spolupráci specialistů umíme vhodná opatření identifikovat a financovat. Ukážeme Vám, jak proměnit Vaše výdaje za úsporu.
 • TOP Waste Management Působíte v oblasti odpadového hospodářství, ať už v komunální nebo v komerční sféře? Přemýšlíte jak změnit technologie výroby tak, aby odpadů vznikalo co nejméně a vstupní suroviny byly využity co nejefektivněji? Jste provozovatelem skládky nebo jiného zařízení na likvidaci odpadu a chcete reagovat na legislativní změny zakazující skládkování po roce 2024? Jste obec, na jejímž území se nachází skládka a uvažujete o jejím strategickém využití v následujících letech? Přemýšlíte o zefektivnění systému nakládání s odpady? Chcete nalézt efektivní řešení pro využití energie z odpadů? Hledáte způsoby, jak snížit materiálovou náročnost Vašeho provozu? Díky naší koncentraci know-how budeme schopni pro Váš projekt nalézt to nejlepší řešení pro jeho realizaci.
 • Bytové projekty pro developery Propojení finančních služeb pro developery se službami pro koncové zákazníky s sebou přináší významnou podporu konkrétních projektů bytové výstavby. Plynulé financování projektu je zajištěno i díky podpoře zájemců o bydlení a nabídce souvisejících služeb, které komplexně pokrývají celou škálu možností financování bydlení. Všechny projekty jsou tedy intenzivně podporovány od fáze financování až po fázi prodeje.
 • Financování družstevních bytů Chcete se účastnit výstavby nebo privatizace nájemního bydlení jako developer nebo člen bytového družstva? Připravili jsme unikátní úvěrové řešení.
 • Financování developerského komerčního projektu Připravili jsme pro Vás komplexní financování projektu určeného pro trh nemovitostí, a to ve všech segmentech komerčního trhu. Kromě optimální struktury fáze čerpání a získání nájemníků či kupujících nabízíme podporu i ve fázi dlouhodobého splácení projektu z tržních nájmů.
 • Financování koupě nebo refinancování hodnoty komerčního projektu Investujte s námi do komerčních nemovitostí určených pro trh. Pokud nemovitost již vlastníte, refinancujeme Vám podstatnou část její hodnoty. Podpoříme Vás při stanovení výnosové tržní ceny nemovitosti a optimalizujeme podíl Vašich prostředků a úvěru. Podpoříme Vás při stabilizaci výnosu Vašeho projektu.sezónní výkyvy v cash flow? Máme pro Vás řešení určené jen pro zemědělské podniky a firmy.
Proč právě Erste Corporate Banking?

Spolupracujeme s oborovými organizacemi, a máme tak přístup k nejaktuálnějšímu dění ve Vašem oboru. 

Chcete vědět více?