Chcete vědět více?

V oblasti transakcí a liquidity managementu se soustředíme na individuální řešení, která jsou vhodná především pro velké společnosti s vysokým počtem účtů či ekonomicky spjaté skupiny společností. Dokážeme Vám být spolehlivým partnerem, ať už pro své podnikání potřebujete jediný běžný účet ovládaný přes moderní internetové bankovnictví, anebo desítky účtů v různých měnách sloužících nejen pro došlé a vyšlé platby v tuzemsku a zahraničí, nýbrž i jako základ pro celou škálu dalších standardních i individuálních řešení Vašich financí. Poskytneme Vám nástroje, které Vám pomohou při řízení cash flow, řízení likvidity i pro optimalizaci provozního kapitálu.

Hlavní benefity

 • Pomocí našich produktů dosáhnete snížení úrokových nákladů a zvýšení úrokových výnosů.
 • Získáte vyšší přehlednost a snížíte administrativu.
 • Budete mít v rukou kompletní obsluhu a přístup k firemním účtům kdekoliv, a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, po celý rok.
 • Zvýšíte počet svých vlastních klientů díky moderním řešením bezhotovostních plateb na webu.
 • Při správě Vašich aktiv dokážeme dlouhodobě překonat výkonnost finančních trhů.
Chcete vědět více?

Vhodné produkty

 • Cash management Potřebujete spolehlivý běžný účet, na který je navázána řada dalších služeb zvyšujících efektivitu správy Vašich firemních financí? Hledáte nástroj, jak zajistit provedení úhrady v okamžiku splnění smluvních podmínek Vašeho obchodu? Můžeme Vám poskytnout nástroje, díky kterým budete mít plnou kontrolu nad firemními prostředky, pomohou při řízení cash flow, řízení likvidity i optimalizaci provozního kapitálu a které Vám uspoří nadbytečné úrokové náklady a náklady na finanční řízení.
 • Elektronické bankovnictví Potřebujete kdykoli přístup k Vašim účtům?‎ Služba internetového bankovnictví ‎BUSINESS 24 zajišťuje komplexní obsluhu účtů pro střední a velké podniky. Standardní součástí ‎produktu je možnost realizace FX-operací, elektronická zástava pohledávek nebo obsluha Trade finance.‎ Služba BUSINESS 24 ‎Databanking umožňuje vybrané bankovní služby integrovat do systémů klienta a ‎automatizovat tím výměnu dat s bankou. ‎ Služba MultiCash je určena všem, kteří realizují vysoký objem platebních příkazů. Je nabízena i v dalších státech v ‎rámci skupiny Erste Group.
 • e-Commerce Máte internetový obchod a chcete rozšířit možnosti placení svým zákazníkům o platby kartou? E-commerce 3D Secure Česká ‎spořitelna pro transakce e-commerce používá řešení 3D Secure pro přijímání platebních karet Visa a MasterCard, kdy obchodník nemá přístup k údajům o platební kartě. Služba Registrovaná platba umožňuje zákazníkovi uložit si bezpečně údaje o kartě v prostředí ČS a využít je pro ‎budoucí nákupy ve stejném e-shopu.‎ registrovanou platbu nabízí ČS jako první na českém trhu a její zavedení je zdarma. Do dnešního dne se zaregistrovalo více než 100 000 zákazníků.
 • PLATBA 24 Máte internetový obchod a chcete rozšířit možnosti placení svým zákazníkům o platby kartou nebo prostřednictvím služby PLATBA 24? PLATBA 24 je pohodlná, bezpečná a jednoduchá bezhotovostní platební metoda. Umožňuje ‎přijímat on-line platby na webových stránkách klienta a získat ihned po odeslání objednávky ‎garanci o zaplacení od banky. Díky této službě oslovíte široký okruh potenciálních ‎zákazníků: více než 1 500 000 uživatelů internetového bankovnictví České spořitelny SERVIS 24 a získáváte další výhody.
 • Elektronická fakturace Chcete rozesílat faktury elektronickou cestou? Služba @FAKTURA 24 umožňuje bezpečnou výměnu elektronických faktur prostřednictvím e-mailu nebo přímo integrací do účetního systému. Výstavci faktur mohou zasílat faktury i koncovým ‎uživatelům do našeho internetového bankovnictví SERVIS 24 a fakturace se spojí ‎s platebním procesem na základě automaticky vygenerovaného jednorázového platebního příkazu k ‎úhradě. Firmy mohou došlé faktury načíst přímo do svého účetnictví.‎
 • Služební platební karty Vyplatí se služební platební karty? Rozhodně ano. Platební karta se o vás i vaše zaměstnance postará kdekoli na světě. Slouží k placení, výběru hotovosti, ale také poskytuje užitečné cestovní pojištění. Nabízíme několik druhů platebních karet. Debetní karty Umožňuje platit v obchodech, na internetu nebo vybírat peníze, které máte k dispozici na účtu Vaší společnosti. Multiměnová funkce zajistí, aby se karetní transakce zúčtovaly vůči účtu, jehož měna je shodná s měnou uskutečněné transakce. Vyberte si debetní kartu, která nejlépe naplnění vaše představy: - Visa Business Gold - Visa Business Plus - Visa Business Kreditní a charge karty Poskytují finanční rezervu a ‎jistotu použití karty i při nulovém zůstatku na účtu. Nabízíme mezinárodní embosované služební karty s prestižním designem a vysokými ‎transakčními limity. Na výběr máte z těchto kreditních a charge karet: - Visa Gold Charge - Visa Business Charge - Kredit+ MC Business Předplacené karty Předplacená karta vypadá stejně jako debetní nebo kreditní karta a má všechny klasické vlastnosti karty. Lze na ní čerpat peněžní prostředky vložené na kartovém účtu a je možno ‎ji opakovaně dobíjet.
 • Přijímání platebních karet Chcete mít možnost přijímat platební karty a zvýšit tak počet svých zákazníků? Jedna věc je platební kartu vlastnit, ale druhá je stát se tím, kdo platby kartou naopak umožní. Bezkontaktní platby na POS terminálech Global Payments jsou efektivním řešením pro každodenní nákupy. Zrychlují placení, zkracují fronty a zvyšují spokojenost zákazníků. Jste čerpací stanice s rozšířenou službou přijímání fleet karet? Máme řešení i pro Vás. Služba cash back umožňuje výběr hotovosti během nákupu. Pokud také vlastníte internetový obchod, pak je služba ecommerce přesně tím řešením pro Vás.
 • Automatické řízení likvidity Víte, co je to cash pooling? Je to služba, díky níž dochází k reálné koncentraci zůstatků na hlavním účtu. Účinný nástroj pro optimalizaci úrokových nákladů a výnosů, který dále umožňuje efektivnější a pohodlnější řízení likvidity, optimální sdílení disponibilních prostředků a snížení administrativy při sledování a vypořádání podnikových půjček v rámci skupiny. Dalším účinným nástrojem pro řízení úrokových nákladů a výnosů je úroková optimalizace. Jak si ji máme představit? Je to matematická kombinace zůstatků na jednotlivých účtech, která vede ke sladění úrokových nákladů a výnosů.‎
 • Správa aktiv Zbavte se starostí s neustálým přemýšlením, jak optimálně zhodnotit volné zdroje Vaší společnosti. Přenechte tyto starosti těm nejpovolanějším. Pomůžeme Vám najít optimální řešení šité na míru Vašim potřebám a požadavkům. Vhodná investiční strategie, pravidelné a ucelené informace a rychlá dostupnost peněžních prostředků Vám umožní pružně reagovat na Vaši aktuální situaci. Vysoce individuální přístup a naprostá diskrétnost je samozřejmostí. Ušetříte starosti i čas, po který se můžete věnovat své práci, své rodině či sami sobě, zatímco o investice Vaší společnosti je postaráno. Jsme Vaším partnerem při zhodnocování finančních prostředků. Nenechávejte je jen zahálet na účtech a obraťte se na nás. Pomůžeme Vám najít cestu, jak s nimi efektivně hospodařit a dosáhnout optimálního výnosu.
 • Custody Hledáte bezpečnou a moderní úschovu Vašich investic do cenných papírů vydaných v tuzemsku či v zahraničí? Máme pro Vás komplexní řešení v podobě Custody služeb České spořitelny, zahrnující převody cenných papírů a jejich vedení na účtu, ale i takové služby jako je inkaso výnosů, zastupování na valné hromadě nebo vrácení sražené daně z dividend či kupónů dluhopisu. Vydala Vaše společnost akcie? Rádi Vám připravíme a popíšeme jednoduché řešení imobilizace akcií.
Proč právě Erste Corporate Banking?

Česká spořitelna jako první banka začala přijímat bezkontaktní platby ve svých terminálech.

Chcete vědět více?