Chcete vědět více?

Naši klienti oceňují nejen finanční sílu a stabilitu finanční skupiny Erste Group, ale také dokonalou znalost místních podmínek poradenství v rámci různých evropských trhů. Díky naší komplexní nabídce finančních řešení budete moci obchodovat v zahraničí stejně snadno jako v České republice. Prostřednictvím celoevropské podpory a poradenství pomáháme firmám dosáhnout jejich globálních ekonomických cílů. Naši strategii stavíme na rychlém a efektivním zprostředkování bankovních služeb v zahraničí, flexibilním otevírání účtů na dálku v zemích skupiny Erste Group bez nutnosti fyzické přítomnosti osoby v zahraničí i na individuálním řešení v oblasti mezinárodního liquidity managementu.

Hlavní benefity

  • International Desk (jedná se o Erste Group a partnerské banky) pokrývá širokou síť partnerských bank.
  • Reakční doba naší sítě International Desk nepřesahuje 48 hodin.
  • Z jednoho místa lze spravovat účty otevřené v různých zemích a u rozličných bank.
Chcete vědět více?

Vhodné produkty

  • Cash management Potřebujete spolehlivý běžný účet, na který je navázána řada dalších služeb zvyšujících efektivitu správy Vašich firemních financí? Hledáte nástroj, jak zajistit provedení úhrady v okamžiku splnění smluvních podmínek Vašeho obchodu? Můžeme Vám poskytnout nástroje, díky kterým budete mít plnou kontrolu nad firemními prostředky, pomohou při řízení cash flow, řízení likvidity i optimalizaci provozního kapitálu a které Vám uspoří nadbytečné úrokové náklady a náklady na finanční řízení.
  • Zahraniční platební styk Hledáte partnera pro spolehlivou realizaci přeshraničních plateb? Nabízíme moderní platební nástroje vhodné k provádění zahraničních plateb při zachování bezpečnosti, jednoduchosti, kvality, spolehlivosti a rychlosti. Prostřednictvím sítě našich korespondenčních bank provádíme převody v cizích měnách v rámci ČR ‎anebo do zahraničí a převody v CZK do zahraničí. Kromě měn zemí EU/EHP, CHF a USD provádíme ‎platby i v méně obvyklých měnách.‎ Kromě běžných SEPA převodů v měně EUR realizovaných v rámci jednotné eurové platební oblasti do země EU nebo jiného státu tvořícího EHP a Švýcarska provádíme i běžné přeshraniční převody a platby do zemí mimo EU/EHP. Nabízíme možnost zvýhodněných plateb v rámci skupiny ERSTE - FIT platby. Umožňujeme PRIEURO platby, které jsou připsány na účet příjemce do 4 hodin od jejich zadání. Poskytujeme zvýhodněné platby z a do banky Slovenská sporiteľňa. Platební příkazy je možné předkládatprostřednictvím přímého bankovnictví – internetové bankovnictví BUSINESS 24, elektronické ‎bankovnictví Multicash a nebo osobně – prostřednictvím sběrných boxů nebo na některé ze široké sítě našich poboček.
  • Přeshraniční služby Přeshraniční služby Zajímá Vás servis překračující hranice různých států? Chtěli byste vědět, zda může mezinárodně působící firma spravovat své účty centrálně z jednoho místa? Jistě! Díky systému SWIFT, což je zabezpečený přenos různých typů zpráv, především výpisů z účtů a platebních příkazů jako je SWIFT MT940, MT942 a MT101. Česká spořitelna nabízí centrální řízení účtů prostřednictvím systémů Payment.Wizard a Payment.Factory, které byly vyvinuty mateřskou skupinou Erste Group Bank, jež je jedním z největších poskytovatelů finančních služeb ve střední a východní Evropě. Platební příkazy ve formátu SWIFT MT101 lze zasílat do 142 zemí a do 318 bankovních skupin. Corporate PAYMENT.WIZARD je webové rozhraní, které ‎umožňuje: ‎ Stahování datových výpisů z různých bank ve formátu MT940. ‎ Sledování zůstatků na všech účtech klienta ‎v různých bankách. Provádění plateb ve formátu MT101 přes webový ‎prohlížeč s automatickým směřována do ‎systému SWIFT. Corporate PAYMENT.FACTORY je webové rozhraní, které zajišťuje:‎ Centrální vstupní bod pro transakce a informace ‎o účtu. Konverze souborů příkazů klienta do ‎požadovaného formátu dané země Erste Group ‎a předání zkonvertovaných souborů ke ‎zpracování lokální bance. Podpora různých datových formátů.
  • Přeshraniční řízení likvidity Přemýšlíte jak vyřešit pravidelnou dotaci svého zahraničního účtu nebo jak si pravidelně stahovat tržby ze zahraničí na svůj účet v tuzemsku? Součástí přeshraničních řešení mohou být i nástroje k efektivnímu řízení likvidity. S jejich pomocí lze dosáhnout různých cílů jako je optimalizace úrokových nákladů a výnosů, automatická koncentrace prostředků na centrálním účtu či usnadnění činností spojených se sledováním mezipodnikových půjček. Výběr konkrétního řešení z naší produktové palety je předmětem individuální konzultace, aby odpovídalo potřebám a požadavkům klienta respektive jeho skupiny.
  • International Desk Máte zájem o produkty a služby komerčního bankovnictví v zahraničí? Česká spořitelna vytvořila poradní místo pro korporátní bankéře – International desk. Tento servis funguje v rámci celé skupiny Erste Group Bank a je určen zejména pro malé a střední podniky. International desk poskytuje následující služby: 1) v zemích, kde působí skupina Erste Group Bank (Česká republika, Rakousko, Slovenská republika, Maďarsko, Rumunsko, Chorvatsko, Srbsko) to jsou - Informace o otevření účtu a k tomu potřebných podkladech - Informace o poplatcích a jejich výši - Odpovědi na dotazy spojené s financováním - Seznam potenciálních obchodních partnerů - Kontakt na bankovního poradce Erste Corporate Banking v dané zemi 2) v zemích mimo působnost Erste Group Bank jedná International Desk se svými partnerskými bankami a poskytuje - Podporu při otevírání účtů, poskytování úvěrů a vystavování záruk - Poradenství při zřízování dceřiných společností - Poradenství v oblasti regulačních otázek a právních požadavků
  • Průvodce podnikáním v zahraničí Uvažujete o expanzi do ciziny a potřebujete informace o dané zemi? Využijte unikátní produkt na našem bankovním trhu zaměřený na úspěšné podnikání v zahraničí. Klientům Erste Corporate Banking je poskytován zcela zdarma.
  • Přeshraniční úvěr Chcete snadněji a rychleji získat provozní či investiční finanční prostředky v zahraničí? Mezinárodně aktivním klientům je v rámci ERSTE Group k dispozici přeshraniční úvěr.
Proč právě Erste Corporate Banking?

S Erste ušetříte úrokové náklady.

Chcete vědět více?